Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20180922

Edukacyjny Piknik Rodzinny w Ogrodzie Botanicznym

Data: 22.09.2018
Czas rozpoczęcia: 12:00
Edukacyjny Piknik Rodzinny w Ogrodzie Botanicznym

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Ogrodu Botanicznego UJ na edukacyjny piknik rodzinny, który odbędzie się 22 września 2018 r. w godzinach od 12:00 do 16:00.

Piknik organizowany jest na zakończenie prac w ramach projektu HOLENDERKA - Ochrona rzadkich gatunków roślin ex situ poprzez remont szklarni Holenderka oraz przebudowa ścieżek edukacji przyrodniczej na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. W jego ramach wykonano remont i udostępnienie dla zwiedzających szklarni storczykowej Holenderka, remont ogrodzenia, przebudowę ścieżek, stawów i fontanny, druk tablic i materiałów edukacyjnych oraz rozbudowę strony Ogrodu o multimedialny plan. Tego dnia wstęp do ogrodu Botanicznego będzie bezpłatny.
 

Ramowy program wydarzenia:

12:00 Rozpoczęcie pikniku
12:15 Prelekcja Kierownika Ogrodu prof. dr hab. Józefa Mitki „Rola Ogrodu Botanicznego UJ w zachowaniu różnorodności flory Małopolski” 
13:00 Prezentacja materiałów i ścieżek edukacyjnych 
16:00 Zakończenie

Przez cały czas trwania imprezy będzie możliwość pobrania materiałów promocyjnych i edukacyjnych Ogrodu Botanicznego (ulotki, foldery, mapki) oraz odwiedzenia szklarni i Muzeum Ogrodu Botanicznego. Podczas pikniku wszystkich odwiedzających zapraszamy do stoisk z napojami i poczęstunkiem.

Poniżej prezentujemy fotorelację z przebiegu imprezy. Footografie: Beata SIkora-Majewska, Bogusław Binkiewicz.