wrzesień 2018

Data: 22.09.2018
Czas rozpoczęcia: 12:00
Edukacyjny Piknik Rodzinny w Ogrodzie Botanicznym

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Ogrodu Botanicznego UJ na edukacyjny piknik rodzinny, który odbędzie się 22 września 2018 r. w godzinach od 12:00 do 16:00.

Piknik organizowany jest na zakończenie prac w ramach projektu HOLENDERKA - Ochrona rzadkich gatunków roślin ex situ poprzez remont szklarni Holenderka oraz przebudowa ścieżek edukacji przyrodniczej na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020. W jego ramach wykonano remont i udostępnienie dla zwiedzających szklarni storczykowej Holenderka, remont ogrodzenia, przebudowę ścieżek, stawów i fontanny, druk tablic i materiałów edukacyjnych oraz rozbudowę strony Ogrodu o multimedialny plan. Tego dnia wstęp do ogrodu Botanicznego będzie bezpłatny.

Ramowy program wydarzenia:

12:00 Rozpoczęcie pikniku
12:15 Prelekcja Kierownika Ogrodu prof. dr hab. Józefa Mitki „Rola Ogrodu Botanicznego UJ w zachowaniu różnorodności flory Małopolski”
13:00 Prezentacja materiałów i ścieżek edukacyjnych
16:00 Zakończenie

Przez cały czas trwania imprezy będzie możliwość pobrania materiałów promocyjnych i edukacyjnych Ogrodu Botanicznego (ulotki, foldery, mapki) oraz odwiedzenia szklarni i Muzeum Ogrodu Botanicznego. Podczas pikniku wszystkich odwiedzających zapraszamy do stoisk z napojami i poczęstunkiem.

Poniżej prezentujemy fotorelację z przebiegu imprezy. Footografie: Beata SIkora-Majewska, Bogusław Binkiewicz.