Milin Cafe

Od lata na terenie Ogrodu Botanicznego UJ istnieje kawiarnia – Milin Cafe.

Jej nazwa nawiązuje do pnącza rosnącego na budynku kawiarni – milinu amerykańskiego (Campsis radicans (L.)Seem.). Kawiarnia położona jest w samym centrum Ogrodu w sąsiedztwie Wstążki Krakowskiej – rozkwieconej rabaty wyznaczającej główną oś Ogrodu. Zajmuje rozległy taras ze stolikami oraz leżakami, skąd rozpościera się przepiękny widok na kolekcje roślinne, kompleks szklarniowy Victoria oraz zabytkowe Collegium Śniadeckiego.

W Milin Cafe można wypić pyszną kawę z polskiej palarni a także owocowe herbaty i orzeźwiające lemoniady, skosztować znakomitych ciast, naturalnych lodów a nawet wina z winnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego (w tym wina Muscato, które jest  dostępne wyłącznie w kawiarni!).

Pobyt w kawiarni zapewnia niezastąpione doznania i możliwość obcowania z morzem zieleni w samym centrum Krakowa. Zapraszamy!