Nowe inwestycje w Ogrodzie

W Ogrodzie trwają właśnie prace przy budowie nowego budynku kasowego oraz oranżerii. Obie inwestycje zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

Murowany budynek kasy zastąpi tymczasowy drewniany pawilon w którym prowadzona jest sprzedaż biletów. W nowym budynku można będzie nabyć pamiątki i gadżety Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ogrodu Botanicznego a także planowana jest ciągła sprzedaż roślin. Zwiększy się też komfort pracy kasjerów, którzy będą mieć do dyspozycji zaplecze socjalne.

Kolejną inwestycją realizowaną obecnie w Ogrodzie jest budowa nowej oranżerii. Obiekt będzie docelowo liczył około 6 m wysokości a jego powierzchnia zabudowy wyniesie 72 m2. Kształtem i wykończeniem pawilon będzie nawiązywał do budynku starej stolarni, która z uwagi na zły stan techniczny, została wyburzona. W nowej oranżerii realizowane będą zajęcia i warsztaty o tematyce  botanicznej oraz ogrodniczej. W sąsiedztwie obiektu odnawiany jest także zabytkowy mur, wyznaczający granicę Ogrodu przed jego powiększeniem w 1935 roku.