Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 10.11.2021 roku zmarł

Prof. dr hab. Kazimierz Szczepanek Kazimierz Szczepanek

Profesor był wybitnym naukowcem w dziedzinie paleobotaniki. W latach 1971 – 1973 kierował Zakładem Taksonomii Roślin i Fitogeografii w Instytucie Botaniki UJ. Następnie w latach 1975-1981 oraz 1988 – 2000 był kierownikiem Zakładu Paleobotaniki Instytutu Botaniki UJ. Pełnił również funkcję dyrektora Ogrodu Botanicznego UJ (1973 – 1991). Tym większy jest nasz smutek, gdyż Profesor w ostatnich miesiącach aktywnie działał naukowo. Codziennie przychodził do swojego gabinetu, przy ulicy Kopernika 27, gdzie pracował. Chętnie rozmawiał z pracownikami Ogrodu. Często służył dobrą radą i był zawsze bacznym obserwatorem zmian zachodzących w Ogrodzie Botanicznym UJ. Profesor Kazimierz Szczepanek był człowiekiem niezwykle pogodnym, zawsze uśmiechniętym, dzielącym się dobrym słowem. Będzie nam Profesora bardzo brakowało w Ogrodzie.

Nabożeństwo zostanie odprawione w dniu 17.11.2021 roku o godzinie 14:00

Kościół Parafialny w Witkowicach - Ropczycach