Scena Ogrodu

Od wiosny w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego powstanie nowe miejsce dla wydarzeń kulturalnych - Scena Ogrodu.

Ciągle rosnące tempo życia sprawia, że coraz częściej poszukujemy miejsc gdzie można „złapać oddech”: wyciszyć  się, odpocząć i zrelaksować w bliskim kontakcie ze światem przyrody. Takim właśnie punktem na planie Krakowa jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego – magiczne miejsce, gdzie w harmonijny sposób przeplatają się ze sobą botanika, historia, nauka i odpoczynek. Dzięki swemu położeniu każdy może tu łatwo dotrzeć – czy to na piechotę czy korzystając z komunikacji miejskiej. W Ogrodzie każdy może się zanurzyć w morzu zieleni i odnaleźć zagubiony przez miejskie życie kontakt z cudami natury, a bagaż zmartwień, kłopotów i problemów zostawić za jego murem.

Zgodnie z tą myślą zrodził się pomysł stworzenia w Ogrodzie Sceny – miejsca gdzie muzyka stanie się dopełnieniem roślinnego otoczenia i pozwoli każdemu w pełni się zrelaksować i odpocząć. Scena ta zapisze się jako nowy rozdział w historii Ogrodu. Połączy żywe rośliny z  muzyką, dając im nowy wymiar. Miejsce to będzie dostępne dla wszystkich o każdej porze roku – nawet zimą. W tym roku planujemy cykl koncertów w czasie których, każdy będzie mógł odnaleźć coś dla siebie. Chcemy, aby Scena stała się przystanią przyjazną artystom, gdzie każdy może się schronić i opowiedzieć innym swoją historię. W naszym Ogrodzie Botanicznym już niedługo będzie to możliwe bo, jak pisał kiedyś poeta, piosenkarz i artysta Jonasz Kofta:

Pamiętajcie o ogrodach,
przecież stamtąd przyszliście,
w żar epoki użyczą wam chłodu,
tylko drzewa tylko liście
(…)

Zapraszamy!

Fotografie z archiwum Opery Krakowskiej.