styczeń 2023

Czas rozpoczęcia: 10:00
Miejsce: Ogród Botaniczny UJ
Noc Biologów 2023

13 stycznia 2023 roku odbędzie się XII edycja Nocy Biologów!

Po przerwie spowodowanej pandemią Noc Biologów powraca na Wydział Biologii oraz do Ogrodu Botanicznego UJ. Najbliższa Noc odbędzie się pod hasłem „Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość”. Spotkania organizowane będą w Ogrodzie Botanicznym UJ oraz na terenie III Kampusu UJ w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytutu Nauk o Środowisku i Instytutu Botaniki.

W Ogrodzie przygotowalismy dla Państwa prelekcję i pokaz pt. "Roślinność wilgotnych lasów równikowych". Opowiemy o jednym z najbardziej zagrożonych ekosystemów kuli ziemskiej dla którego woda stanowi niezbędną podstawę prawidłowego funkcjonowania. Uczestnicy zajęć poznają różne grupy ekologiczne roślin i dowiedzą się w jaki sposób przystosowały się one do życia w tak niezwykłym środowisku. Część pokazowa zajęć odbędzie się na terenie szklarni, gdzie na żywo będzie można podziwiać epifity, pnącza i inne grupy roślin tropikalnych. Wydarzenie przygotowane jest z myślą o uczniach szkół podstawowych, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Pokazy odbędą się  się w następujących godzinach:

• 10:00-11:00
  • 12:00-13:00
  • 14:00-15:00

Rejestracja na zajęcia możliwa jest na stronie internetowej: www.nocbiologow.home.pl

Serdecznie zapraszamy!