Wieliczanie w Ogrodzie Botanicznym UJ

7-21 lipca 2013

Od 7 do 21 lipca w Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ można oglądać wystawę malarstwa czworo twórców z Wieliczki.

Autorzy:

Tadeusz Guzik - uprawia malarstwo pastelowe, olejne oraz rzeźbę w drewnie. Swoje prace prezentuje od 1993 r. Interesuje go szczególnie tematyka sakralna, historyczna, pejzaż wiejski i górski. Zainteresowanie ornitologią zaowocowało bogatą serią rysunków.

Maja Kowalewska - członek grupy twórczej "W wolnej chwili", działającej w Wieliczce. Grupa od siedmiu lat spotyka się co tydzień by malować pod opieką Anny Dziadkowiec, absolwentki ASP w Krakowie. Autorka brała udział w ponad trzydziestu wystawach w kraju i za granicą.

Małgorzata Płoszaj - prezentowane prace - kwiaty wykonane z filcu - to efekt miłości do kwiatów. Autorka wykonuje kwiaty z tkanin, włóczek, wełny czesankowej filcowanej na mokro i ozdabia nimi odzież, torebki, a także przedmioty użytkowe.

Bolesław Gawron - autor kilkuset prac malowanych róznymi technikami. Tematem jego prac są pejzaże, martwe natury, obrazy historyczne i ikony. Niezależnie od twórczości malarskiej autor znany jest jako konserwator dzieł sztuki.

Data opublikowania: 06.07.2013
Osoba publikująca: Piotr Klepacki