Aktualności i Wydarzenia

Prezentacja "Świat Storczyków Tropikalnych"

21.01.2013
W ramach prezentacji można będzie podziwiać kwitnące storczyki w szklarniach Ogrodu Botanicznego, w tym w zazwyczaj niedostępnej szklarni "Holenderka". Prezentację prowadzić będą botanicy i ogrodnicy OB UJ
więcej o Prezentacja "Świat Storczyków Tropikalnych"

Teatr Stygmator, Poezja i Muzyka w Ogrodzie

16.12.2012
Tytuł programu: "Nie można być zwolnionym z miłości". Wstęp wolny. Występują: Katarzyna Miarczyńska - wiersze Piotr Kłeczek- oprawa muzyczna Violetta Zygmunt - prowadzenie Spotkanie odbędzie się w piwnicy Collegium Śniadeckiego.
więcej o Teatr Stygmator, Poezja i Muzyka w Ogrodzie

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

16.12.2012
Wystawa fotografii "Pustynie Izraela". W ramach corocznego wydarzenia w Ogrodzie Botanicznym można będzie obejrzeć wystawę fotografii "Pustynie Izraela - przyroda i krajobrazy" autorstwa Andrzeja Mroza, Marii Lankosz-Mróz i Bogdana Zemanka. Wstęp wolny.
więcej o Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

Fotoreportaże

25.07.2013
więcej o Fotoreportaże

Urodził się nosorożec

19.02.2013
Po 15 latach od chwili gdy trafił do Ogrodu zakwitł i wydał nasiona, liczący ponad 160 lat, okaz sagowca Dioon edule. Okaz można podziwiać w szklarni Jubileuszowej w najbliższą niedzielę, podczas Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich.
więcej o Urodził się nosorożec