Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20180705

Czarowanie naturą

Data: 05.07.2018 - 22.07.2018
Miejsce: Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ
Czarowanie naturą

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy "Czarowanie naturą" Longiny Bujas.

Wystawa czynna w godzinach otwarcie Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ: w czwartki i piątki w godzinach 10:00-14:00 oraz w niedziele 11:00-15:00.

O autorce wystawy:

Longina Bujas urodziła się na Podlasiu. Wieloletnia nauczycielka, dyrektorka szkoły. Od wielu lat związana z działalnością kulturalno-oświatową. Obecnie wiceprezes Małopolskiego stowarzysze-nia Twórców Kultury (trzecia kadencja).

Laureatka wielu nagród i odznaczeń za działalność kulturalno-oświatową: Złoty Krzyż Zasługi za wieloletnią pracę pedagogiczną, Złota Odznaka „Zasłużona dla Miasta Krakowa, odznaka Przyjaciela Dziecka, odznaczenie "Zasłużona dla Kultury Polskiej", Oodznaczenie "Honoris Gratia" oraz medal Jakuba Wojciechowskiego (dla działacza kultury) nadany przez Społeczną Kapitułę.

Podstawy malarstwa i kompozycji form zdobyła pod kierunkiem prof. Polichta i prof. Sobieszczańskiej.
Natura, wnikliwa obserwacja świata  - stąd czerpie natchnienie. Maluje różnymi technikami (np. na jedwabiu). Do ulubionych tematów należą pejzaże, kwiaty, martwa natura a niekiedy i portrety.
Uczestniczy w licznych plenerach i warsztatach malarskich. Brała udział w przeszło 50. wystawach zbiorowych i 16. indywidualnych.

Pisze wiersze, fraszki, aforyzmy. Autorka tomiku Iskierka prawdy. Publikuje w czasopismach i almanachach. W 2015 roku zdobyła Wyróżnienie Dziennikarzy i Dokumentalistów za reportaż Piszemy+.