Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Mój Wewnętrzny Świat

Mój Wewnętrzny Świat

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy "Mój Wewnętrzny Świat" Marii Sidor.

Wystawa czynna będzie do 23 września, w godzinach otwarcie Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ: w czwartki i piątki w godzinach 10:00-14:00 oraz w niedziele 11:00-15:00.

O autorce:

Maria Sidor to długoletni, emerytowany pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego (1976–1984 Kwestura, 1984-2011 Biuro Kanclerza). Wystawa w Muzeum Ogrodu Botanicznego będzie 9-tą wystawą Autorki, jakie miały miejsce od 2010 roku, w tym w Roku Jubileuszowym 2014-tym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Collegium Maius wraz z czterema autorkami – malarkami, emerytowanymi pracownicami krakowskiej Alma Mater.

Autorka tak mówi o swojej twórczości:
Kiedy na przełomie Tysiąclecia zaczęłam malować na szkle i porcelanie nie myślałam, że to tak daleko mnie zaprowadzi, zawsze jawiły mi się różne obrazy w wyobraźni, zawsze też chciałam zobaczyć – wręcz było to wielkie moje marzenie trzy wielkie galerie: w Dreźnie, Petersburgu i Paryżu, te marzenia się spełniły i to też spowodowało, że chciałam spróbować swoich sił.
Maluję, bo chciałabym się podzielić z innymi tym, czym zostałam przez naturę i rodziców obdarowana, chciałabym sprawić, aby ludzie nie przechodzili obojętnie obok moich prac, aby to co widzą dawało im wiele przyjemności.
Piękne krajobrazy mojej rodzinnej Rzeszowszczyzny, niepowtarzalny klimat starego Krakowa jak również to czym żyłam przez 34 lata czyli Uniwersytetem Jagiellońskim wyzwoliły tę Pasję.
Dzięki temu, że mam wielkie oparcie w moim mężu, który jest pierwszym krytykiem i który dodaje mi otuchy kiedy wątpię.
Dzięki ludziom z mojej Uczelni, którzy utwierdzili mnie w tym, że mogę malować, uczyli jak poprawiać warsztat mam dzisiaj właśnie takie chwile jak ta. Dziękuję  im za to…