sierpień 2019

Data: 11.08.2019 - 01.09.2019
Miejsce: Muzeum Ogrodu Botanicznego
Zielono mi

Muzeum Ogrodu Botanicznego serdecznie zaprasza na wystawę "Zielono mi" Pawła Małoty.

Wernisaż odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia 2019 r. o godzinie 12:00. Wystawa czynna będzie od 11 sierpnia do 1 września w godzinach otwarcia Muzeum: czwartki i piątki od 10:00 do 14:00 oraz w niedziele od 11:00 do 15:00.

O autorze

Paweł Małota uprawia malarstwo jako hobby od 1999 r. Wcześniej przez kilkanaście lat zajmował się fotografią a obecnie zajmuje się tą dziedziną również zawodowo. Jest dyplomowanym artystą fotografem. Jeżeli chodzi o malarstwo to uprawiał je w różnych grupach i warsztatach. Zaczął od kursu malarstwa i rysunku gdzie uczył się pod okiem ówczesnego asystenta ASP w Krakowie Jakuba Najbrata i obecnego profesora tej uczelni Zbigniewa Bajka. Najdłużej bo 7 lat malował w „Palecie” czyli w Klubie Kultury Paleta pod okiem znanego krakowskiego artysty plastyka Stefana Berdaka, ale również przez jeden rok w pracowni plastycznej Nowohuckiego Centrum Kultury pod okiem artysty malarza pana Makówki. Był również członkiem Bronowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich. Obecnie należy od 2013 r. do Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej. Uczestniczy w licznych wystawach zbiorowych oraz plenerach malarskich Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej. Ta wystawa jest już szesnastą indywidualną w dotychczasowym dorobku artystycznym.
Folder wystawy