maj 2020

Data: 26.05.2020
Czas rozpoczęcia: 12:00
Otwarcie Ogrodu Botanicznego

Z przyjemnością informujemy że od wtorku 26 maja 2020 r. otwieramy Ogród Botaniczny UJ dla zwiedzających.

Jednak ze względu na zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 zwiedzanie Ogrodu będzie podlegało następującym zastrzeżeniom, ujętym w aneksie do regulaminu zwiedzania Ogrodu:

1. Ogród Botaniczny UJ otwarty będzie w dni robocze w godzinach od 12:00 do 18:00, a w soboty, niedziele i inne dni świąteczne od 10:00 do 18:00. Sprzedaż biletów (ostatnie wejście) do godziny 17:00.

2. Podczas zwiedzania Ogrodu należy dostosować się do zaleceń pracowników.

3. Ze zwiedzania wyłączone są szklarnie oraz Muzeum Ogrodu Botanicznego.

4. Zawieszona zostaje sprzedaż biletów sezonowych.

5. Na terenie Ogrodu może jednorazowo przebywać do 500 osób. Ogród zastrzega sobie prawo do zamknięcia bramy przy przekroczeniu ustalonego limitu osób.

6. Podczas przebywania na terenie Ogrodu zwiedzający są zobowiązani do ścisłego przestrzegania przepisów prawa określających zasady postępowania w czasie trwania epidemii, w tym zachowania dystansu i używania masek ochronnych.

7. Osoby podlegające kwarantannie lub z oznakami zakażenia wirusowego nie mogą przebywać na terenie Ogrodu.

8. Zawieszona zostaje sprzedaż roślin. Sesje zdjęciowe i filmowe powinny być prowadzone z zachowaniem aktualnych zasad postępowania w stanie epidemii.

9. Osoby nie przestrzegające pkt. 2 i pkt. 6. regulaminu będą proszone o opuszczenie Ogrodu, bez możliwości ubiegania się o zwrot kosztów biletu.

Aneks do regulaminu zwiedzania Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego