Konkurs fotograficzny Okiem miłośnika Ogrodu Botanicznego

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Weź udział w konkursie fotograficznym "Okiem miłośnika Ogrodu Botanicznego" organizowanym przez Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego! Celem konkursu jest wskazanie niedostrzegalnego piękna, cudów przyrody i odkrycie historii Ogrodu Botanicznego. Czekają atrakcyjne nagrody!

Zasady uczestnictwa

1. Udział w konkursie jest bezpłatny.
2. Zadanie konkursowe polega na przesłaniu zdjęcia wykonanego w Ogrodzie Botanicznym w formie elektronicznej poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: hortus@uj.edu.pl
Każdy z uczestników może wysłać maksymalnie jedno zdjęcie do jednej kategorii.
Kategorie:
  • Przestrzeń Ogrodu” – zdjęcia przedstawiające przestrzeń i krajobraz naszego Ogrodu.
  • Ogród sprzed lat” – archiwalne zdjęcia naszego Ogrodu Botanicznego, im zdjęcia są starsze tym wyżej punktowane.
  • Kategoria otwarta” – zdjęcia nie wpisujące się w powyższe kategorie, oczekujemy ciekawych różnorodnych fotografii, makro i mikroelementów lub niecodziennych detali.
3. Konkurs jest dwuetapowy:
  • I etap: prace zostaną ocenione przez Jury, powołane przez organizatorów konkursu – co najmniej trzyosobowe.
  • II etap: wyróżnione prace będą udostępnione na Fanpagu Ogrodu Botanicznego oraz poddane głosowaniu publiczności Facebooka. Pracom w każdej kategorii z największą liczbą polubień zostaną przyznane odpowiednie miejsca od I do III oraz rozdysponowane nagrody.
4. Fotografie należy nadesłać w formie elektronicznej na adres: hortus@uj.edu.pl
5. Nadesłane fotografie należy opisać według następującego wzoru: Imię_Nazwisko_Kategoria _Tytuł-zdjęcia.
Uwaga! Jeżeli na fotografiach konkursowych znajduje się wizerunek osoby, uczestnik przesyłając fotografię zobowiązany jest do dołączenia pisemnego oświadczenia osoby znajdującej się na fotografii, że wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację i rozpowszechnianie wizerunku tej osoby.
6. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG.
7. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w konkursie, lecz zobowiązane są do przesłania, wraz ze zgłoszeniem, zgody opiekuna prawnego na udział w konkursie  - wzór zgody został zamieszczony w Regulaminie jako Załącznik nr 1.
8. Wysyłając zgłoszenie Uczestnik udziela Organizatorowi niewyłącznej, nieograniczonej czasowo, terytorialnie, ilościowo i jakościowo licencji wraz z prawem do udzielania sublicencji o analogicznym jak licencja zakresie, na korzystanie z zadania konkursowego i jego poszczególnych elementów.
9. Udział w konkursie jest równoważny z przyjęciem warunków niniejszego Regulaminu i oświadczeniem, że prace zgłoszone na konkurs zostały wykonane osobiście z zachowaniem wszelkich praw autorskich.

Terminarz

Konkurs trwa od 03.06.2022 r. do 22.06.2022 r. i podzielony jest na następujące etapy:
  • 03.06-15.06.2022 r. - I etap Konkursu: przyjmowanie Zadań konkursowych do dnia 15.06.2022 r., do godziny 23:59,
  • 17.06.2022 r. – ogłoszenie wyników I etapu Konkursu;
  • 17-21.06.2022 r. do godziny 23:59 – II etap Konkursu – głosowanie na najlepsze Zadania konkursowe wyłonione w I etapie Konkursu na profilu Ogrodu Botanicznego na portalu Facebook,
  • 23.06.2022 r. – ogłoszenie wyników Konkursu.

Nagrody

• Za zajęcie I miejsca w każdej kategorii Uczestnik zostanie nagrodzony podwójnym zaproszeniem na koncert organizowany w dniu 26.06.2022r. w Ogrodzie Botanicznym oraz gadżetami promocyjnymi Organizatora;
  • Za zajęcie II miejsca w każdej kategorii uczestnik zostanie nagrodzony rocznym biletem wstępu do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz gadżetami promocyjnymi Organizatora;
  • Za zajęcie III miejsca w każdej kategorii uczestnik zostanie nagrodzony upominkiem z Ogrodu Botanicznego oraz gadżetami promocyjnymi Organizatora.

Zwycięzcy Konkursu zostaną powiadomieni o wygranej i warunkach odbioru Nagrody za pośrednictwem wiadomości e-mail. Wyniki konkursu wraz z nagrodzonymi pracami zostaną opublikowane na stronie internetowej Ogrodu i na profilu Ogrodu w serwisie społecznościowym Facebook.