Bioróżnorodność i różnorodność kulturowa Panamy

W środę 15 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zorganizowanej dla uczczenia 210 rocznicy urodzin Józefa Warszewicza.

Otwarcia dokonał Ambasador Panamy Jego Ekscelencja Javier Bonagas wraz z przedstawicielami Uniwersytetu Jagiellońskiego - Rektorem prof. dr hab. Piotrem Kuśtrowskim i Kierownikiem Ogrodu dr hab. Michałem Węgrzynem, prof. UJ. Złożono również kwiaty pod pomnikiem Józefa Warszewicza w Ogrodzie.
Wystawę można zobaczyć w Zimowniku w kompleksie szklarniowym Victoria - jest to doskonała szansa na zaznajomienie się z przyrodą i kulturą Panamy. Można zobaczyć unikalne fotografie prezentujące bogactwo form życia w tym tropikalnym kraju oraz najciekawsze miejsca. Cennym dopełnieniem wystawy są barwne tkaniny Mola, będące częścią tradycyjnego stroju kobiet Kuna. Serdecznie zapraszamy!