Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

grudzień 2022

20221218
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Spacery fotograficzne - historia jednej fotografii

Data: 18.12.2022 - 31.12.2022
Czas rozpoczęcia: 12:00
Organizator: Krakowska Szkoła Filmowa im. Wojciecha Jerzego Hasa
Spacery fotograficzne - historia jednej fotografii

Zapraszamy do relacji z niedzielnego wernisażu wystawy „Spacery fotograficzne - historia jednej fotografii”

Do końca roku 2022 w Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ można oglądać wystawę fotografii „Spacery fotograficzne - historia jednej fotografii” zrealizowaną przez Krakowską Szkołę Filmową im. Wojciecha Jerzego Hasa, jako podsumowanie projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


W „Spacerach fotograficznych” udział wzięli wszyscy chętni, którzy pod okiem doświadczonych fotografów i pedagogów oraz przewodników pragnęli zdobyć wiedzę fotograficzną i poznać Kraków od nieznanej dotąd strony. Fotografia posłużyła nam w tym projekcie jako soczewka skupiająca uwagę na tym co niezauważalne na co dzień. Zrealizowaliśmy 7 Spacerów, rozpoczynając od Starego Miasta, przez Kazimierz, Zabłocie, Prądnik Biały, Bronowice i Nową Hutę, kończąc w Tyńcu.


Każdy Spacer poświęciliśmy innemu typowi fotografii: industrialnej, ulicznej czy krajobrazu. Spacery fotograficzne były pretekstem do aktywnego uczestnictwa w kulturze i poznawania dziedzictwa narodowego. Wystawa zachwyca nieszablonowym podejściem do fotografowania znanych nam krakowski miejsc. Jest też wyjątkowa pod jeszcze dwoma względami, po pierwsze autorkami i autorami zdjęć są uczestnicy Spacerów, dla których fotografia jest najczęściej jedynie hobby. Po drugie, spacery tłumaczone były na polski język migowy co pozwoliło osobom głuchym brać udział projekcie.