Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Fotografowanie

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Fotografowanie

Wykonywanie fotografii i filmów do celów prywatnych jest bezpłatne (w tym fotografowanie roślin).

Sesje zdjęciowe osobowe czyli sesje poświęcona modelce/modelowi (w szczególności sesje ślubne, narzeczeńskie, komunijne, portfolio) objęte są opłatą 150 zł/godz. na terenie Ogrodu i 250 zł/godz. na terenie szklarni. W sesji mogą uczestniczyć maksymalnie 4 osoby (w tym 3 uczestników i 1 fotograf lub operator kamery). W przypadku grup liczniejszych pozostali uczestnicy wykupują odpowiednie bilety wstępu.

Sesje zdjęciowe produktowe czyli sesje poświęcone produktom wykonywane na potrzeby kampanii reklamowych objęte są opłatą 250 zł/godz. na terenie Ogrodu i 350 zł/godz. na terenie szklarni.

Uwaga! Sesje w szklarniach mogą być realizowane wyłącznie po wcześniejszym (minimum 7 dni) uzgodnieniu terminu z Pełnomocnikiem Ogrodu ds. Administracyjnych oraz Inspektorem. Rezerwacja szklarni na sesję, nie oznacza rezerwacji na wyłączność i ruch zwiedzających jest w dalszym ciągu dopuszczalny! 

Osoby, które wykupiły sesje, otrzymują dedykowany identyfikator, potwierdzający rezerwację. Identyfikator potwierdza parwo wykonywania zdjęć w Ogrodzie podczas sesji. Pracownicy Ogrodu i szkalrni mają prawo poprosić o potwierdzenie wykupienia sesji.

Prosimy pamiętać, że realizowane sesje nie mogą swym charakterem naruszać wizerunku Uniwersytetu Jagiellońskiego! 

Regulamin fotografowania i filmowania

Ze względu na fakt, iż Ogród Botaniczny jest miejscem służącym przede wszystkim celom dydaktycznym i edukacyjnym, na jego terenie zabrania się:

  • wchodzenia na rabaty z kolekcjami roślin
  • zrywania roślin oraz ich części
  • poruszania się poza wyznaczonymi ścieżkami
  • wychodzenia na elementy infrastruktury technicznej Ogrodu
  • wykonywania zdjęć i nagrywania filmów z sesji ślubnych na terenie szklarni

Korzystanie z trawników jest możliwe tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Fotograf oraz uczestnicy sesji zobowiązani są do przestrzegania zaleceń pracowników Ogrodu.

 

Pliki do pobrania
pdf
Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie Regulaminu sprzedaży towarów i usług oferowanych w (...) Ogrodzie Botanicznym