Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Fotografowanie

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Fotografowanie

Wykonywanie fotografii do celów własnych (w tym fotografowanie roślin) jest bezpłatne.

Fotografie okolicznościowe - (np. ślubne, komunijne, prywatne sesje zdjęciowe) objęte są jednorazową opłatą 250 zł brutto (dodatkowo konieczne jest wykupienie biletów wstępu dla wszystkich uczestników sesji). Fotografowanie okolicznościowe możliwe jest tylko na terenie ogrodu, w miesiącach IV-VIII do godziny 18:30, IX-X do 16:30. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja. Opłaty w sezonie należy wnosić w kasie lub przelewem w sekretariacie, a poza sezonem jedynie przelewem w sekretariacie.

Fotografowanie komercyjne - (np. sesje zdjęciowe do celów reklamowych, fotomodeling, programy TV) wymaga wcześniejszego uzgodnienia z Dyrektorem Ogrodu i z Sekretariatem w celu uiszczenia opłaty 250 zł brutto za każdą rozpoczętą godzinę oraz uzgodnienia wszystkich procedur związanych z opłatą i wystawieniem faktury, przynajmniej na 7 dni wcześniej. Wszystkie informacje dotyczące w/w warunków opłaty i faktury należy przesyłać na maila pod adresy: jan.czechowski@uj.edu.pl oraz grazyna.czelusniak@uj.edu.pl lub telefon 12 663-36 33. Fotografie można wykonywać na terenie Ogrodu i szklarni.

Na terenie szklarni - sesje zdjęciowe komercyjne tylko w szklarni Jubileuszowej w 2. i 4. piątek miesiąca w godz. 12.00-14.00, po wcześniejszym (min. 7 dni) uzgodnieniu z Dyrektorem Ogrodu i kierownikiem szklarni, wypełnieniu dokumentów w kancelarii i uiszczeniu opłaty 250 zł brutto za każdą rozpoczętą godzinę.

Kierownik szklarni Jubileuszowej: Dorota Wróbel (12 663 36 40).

Kancelaria: Janusz Czechowski (12 663 36 33) oraz Grażyna Czeluśniak (12 663 36 70).

 

Regulamin fotografowania i filmowania

Ze względu na fakt, iż Ogród Botaniczny jest miejscem służącym przede wszystkim celom dydaktycznym i edukacyjnym, na jego terenie zabrania się:

  • wchodzenia na rabaty z kolekcjami roślin
  • zrywania roślin oraz ich części
  • poruszania się poza wyznaczonymi ścieżkami
  • wychodzenia na elementy infrastruktury technicznej Ogrodu
  • wykonywania zdjęć i nagrywania filmów z sesji ślubnych na terenie szklarni

Korzystanie z trawników jest możliwe tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Fotograf oraz uczestnicy sesji zobowiązani są do przestrzegania zaleceń pracowników Ogrodu. Przed rozpoczęciem sesji należy podpisać dostępne w kasie oświadczenie, potwierdzające zapoznanie się z regulaminem fotografowania i filmowania.

 

Wynajem powierzchni

W razie konieczności wynajęcia powierzchni w związku z filmowaniem lub fotografowaniem (bądź innymi projektami) prosimy o kontakt z wyprzedzeniem co najmniej 30 dni. Prosimy także o wypełnienie załączonych formularzy zamówienia, wniosku i umowy o wynajem:

Pliki do pobrania
xlsx
Zamówienie: bilety wstępu, zajęcia edukacyjne, sesje fotograficzne i filmowe, zakup roślin, wynajem sali
doc
Oświadczenie nabywcy
docx
Wniosek o wynajem powierzchni
doc
Umowa wynajmu