czerwiec 2023

Data: 13.06.2023 - 23.06.2023
Miejsce: Zimownik
Wystawa malarstwa Maggie Piu

Zapraszamy w dniach 13-23 czerwca 2023 r. do Zimownika w szklarni Victoria na wystawę malarstwa Maggie Piu

Artystka już w zeszłym roku zawitała na chwilę w progi naszego Ogrodu, ale teraz pozostanie na dłużej i jej obrazy będzie można podziwiać w Zmowniku od 13 czerwca do 23 czerwca.

Maggie Piu - malarka i rysowniczka, z wykształcenia architekt. Wystawia swoje malarstwo w Polsce i za granicą. Ma w dorobku ponad 70 wystaw indywidualnych i udziałów w wydarzeniach artystycznych. Obrazy Maggie Piu znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. W swoich artystycznych upodobaniach związana jest z wizerunkiem kobiety, a jej niepowtarzalny, rozpoznawalny styl tworzy magiczny i wyjątkowy klimat. Tworzy, mieszka i prowadzi autorską galerię „Maggie Piu Gallery” w Krakowie.

Kilka słów od artystki:
"RAJ... gdzie, jak nie w Ogrodzie, można rozważać istotę Edenu? Tego straconego i poniekąd tego odzyskanego, którego fragment można znaleźć właśnie w Ogrodzie Botanicznym.
Co prawda John Milton pisał, że to UMYSŁ jest miejscem, gdzie samemu można stworzyć sobie raj albo piekło, ale Człowiek posiada również ciało i wszystkimi zmysłami, nie tylko wyobraźnią, pragnie doświadczać rzeczy dobrych i pięknych, a że nie jest on bezludną wyspą, otoczenie ma na niego ogromny wpływ. Dlatego wystawa malarstwa Maggie Piu spróbuje połączyć wszystkie te czynniki i przenieść widza w inny wymiar.
Na wystawie będzie można oglądać obrazy malarki z kilku ostatnich lat. Najważniejszą postacią pojawiającą się praktycznie na każdym obrazie jest KOBIETA, ale czy na pewno Ewa?
Artystka maluje obrazy seriami i każda seria związana jest z czymś, co akurat ją zainspirowało. Pojawią się obrazy z serii ‘Raj Utracony’, bogate w kwiecie i owoce, w którym to anturażu bohaterki tkwią niczym uwiezione ptaki w klatce. W opozycji pojawią się w ‘Freewolne Pastereczki’ nawiązujące detalami do polskich tradycji. Zobaczymy też aktorki z ‘Magicznego Teatru PIU’ wraz ze swoimi zwierzętami, w strojach i tatuażach pochodzących z różnych stron świata. I wreszcie zupełnie premierowo pierwsze obrazy z najnowszej serii ANIELICE, malowane jako wieloelementowy cykl na specjalne zamówienie kolekcjonerskie, który to cykl artystka docelowo planuje jako całościową kompozycję i opowieść.
"

jpg