Jubileusz 240 lat Ogrodu Botanicznego UJ

W miniony weekend Ogród hucznie świętował 240-lecie swojego istnienia.

Obchody, nad którymi honorowy patronat objął JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Jacek Popiel, rozpoczęła uroczysta sesja w Auli Collegium Novum. Prelegenci wygłosili referaty dotyczące historii, modernizacji, współpracy naukowej i przyszłości Ogrodu Botanicznego a delegacje z innych krajowych Ogrodów i Arboretów złożyły na ręce dyrektora dr hab. Michała Węgrzyna, prof. UJ listy gratulacyjne.
Kolejnym punktem był uroczysty obiad w szklarni - Zimowniku u stóp 180-letniego daktylowca kanaryjskiego, po czym zaproszeni Goście mieli okazję zwiedzić Ogród w asyście jego pracowników. Zwieńczeniem wieczoru był niezapomniany koncert Renata Przemyk z zespołem w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a po nim bankiet na terenie Ogrodu, połączony z uroczystym otwarciem wystawy "Uwiecznienie" Martha Mulawa.
Niedzielne przedpołudnie było natomiast przeznaczone na indywidualne zwiedzanie Ogrodu oraz pozyskiwanie roślin do kolekcji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Gościom za przybycie i wspólne świętowanie tej niezwykle dla nas ważnej rocznicy. Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu podczas obchodów 250-lecia!