Wystawa fotografii Włodzimierza Puchalskiego "Fauna - Flora - Człowiek"

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia plenerowej wystawy fotografii Włodzimierza Puchalskiego pt. Fauna - Flora - Człowiek.

Prezentowany zestaw fotografii został wykonany w latach 1967-68 i składa się z fotosów dokumentujących kręcenie filmu pt. W krakowskim ogrodzie botanicznym. Bohaterem zdjęć jest emerytowany dyrektor Ogrodu, prof. Władysław Szafer. Fotografie pochodzą z kolekcji Muzeum Niepołomickiego, gdzie znajduje się niemal cała spuścizna Włodzimierza Puchalskiego. Wystawa jest prezentowana na murze odgraniczającym Ogród od Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii Szpitala Uniwersyteckiego. Kuratorem wystawy jest Maciej Zborek, pracownik Archiwum UJ.
Organizatorzy: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych UJ, Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Niepołomickie.