czerwiec 2019

Byty materialne roślin

Data: 30.06.2019 - 14.07.2019
Byty materialne roślin

Muzeum Ogrodu Botanicznego serdecznie zaprasza na wystawę "Byty materialne roślin. Obiekty z papieru" Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej.

Wystawa czynna będzie w godzinach otwarcia Muzeum: czwartki i piątki od 10:00 do 14:00 oraz w niedziele od 11:00 do 15:00.

O autorce

Urodziła się w Krakowie, gdzie uczęszczała do Szkoły Podstawowej i V Liceum Ogólnokształcącego. Mieszka i pracuje w Krakowie. W krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki na Wydziale Malarstwa prowadzi IV Pracownię Interdyscyplinarną. W latach 1976 - 1981 studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki na Wydziale Malarstwa. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni profesora Tadeusza Brzozowskiego, drugi z tkaniny unikatowej w pracowni profesora Stefana Gałkowskiego. Od 1980 roku uczestniczyła w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 1990 roku realizuje i prezentuje obiekty z autorskiego organicznego papieru czerpanego z którego technologią zapoznała się podczas pobytu w Meksyku w 1990 roku.

Swoje cykle malarskie, tkaniny, rysunki, instalacje, obiekty z autorskiego organicznego papieru czerpanego prezentowała na 52 wystawach indywidualnych oraz zbiorowych: w Polsce, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Danii, Anglii, Izraelu, USA, Meksyku, Rosji, Czechach oraz na Węgrzech i Kubie. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Laureatka nagród i wyróżnień. W 2015 roku otrzymała srebrny medal - II nagrodę na międzynarodowym Florenckim Biennale Sztuki Współczesnej. Odznaczona przez Prezydenta RP.
Uczestniczka międzynarodowych wystaw prezentujących tkaniny unikatowe, na których prezentowała tkaniny wykonane techniką gobelinową - zakwalifikowana na podstawie konkursu prac.