Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20190630

Byty materialne roślin

Data: 30.06.2019 - 14.07.2019
Byty materialne roślin

Muzeum Ogrodu Botanicznego serdecznie zaprasza na wystawę "Byty materialne roślin. Obiekty z papieru" Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej.

Wystawa czynna będzie w godzinach otwarcia Muzeum: czwartki i piątki od 10:00 do 14:00 oraz w niedziele od 11:00 do 15:00.

O autorce

Urodziła się w Krakowie, gdzie uczęszczała do Szkoły Podstawowej i V Liceum Ogólnokształcącego. Mieszka i pracuje w Krakowie. W krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki na Wydziale Malarstwa prowadzi IV Pracownię Interdyscyplinarną. W latach 1976 - 1981 studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki na Wydziale Malarstwa. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni profesora Tadeusza Brzozowskiego, drugi z tkaniny unikatowej w pracowni profesora Stefana Gałkowskiego. Od 1980 roku uczestniczyła w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Od 1990 roku realizuje i prezentuje obiekty z autorskiego organicznego papieru czerpanego z którego technologią zapoznała się podczas pobytu w Meksyku w 1990 roku.
 
Swoje cykle malarskie, tkaniny, rysunki, instalacje, obiekty z autorskiego organicznego papieru czerpanego prezentowała na 52 wystawach indywidualnych oraz zbiorowych: w Polsce, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Danii, Anglii, Izraelu, USA, Meksyku, Rosji, Czechach oraz na Węgrzech i Kubie. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Laureatka nagród i wyróżnień. W 2015 roku otrzymała srebrny medal - II nagrodę na międzynarodowym Florenckim Biennale Sztuki Współczesnej. Odznaczona przez Prezydenta RP.
Uczestniczka międzynarodowych wystaw prezentujących tkaniny unikatowe, na których prezentowała tkaniny wykonane techniką gobelinową - zakwalifikowana na podstawie konkursu prac.