Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rezerwacja wycieczek

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Rezerwacja wycieczek

Ważne informacje

Zapraszamy do skorzystania z oferty edukacyjnej Ogrodu. Zajęcia prowadzone są od wtorku do piątku w godzinach od 9:30-14:00, istnieje również możliwość rezerwacji zajęć w poniedziałki, jednak bez zwiedzania szklarni oraz Muzeum. Czas trwania pojedynczych zajęć wynosi 60-75 min. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu: 795 545 718. W przypadku trudności z uzyskaniem połączenia można również przesłać krótkiego sms "Proszę o kontakt i nr telefonu" - oddzwonimy. Nie mamy możliwości odbierania wiadomości MMS!

Uwaga! Informujemy, że nie mamy już wolnych terminów na rezerwację grup do końca roku szkolnego 2023/24.

Dla szkół i przedszkoli

Cena zajęć to 20 zł od uczestnika. Opiekunowie są upoważnieni do darmowego wstępu - w przypadku przedszkoli 1 opiekun na każde 10 osób a w przypadku szkół 1 opiekun na każde 15 osób. Każdy dodatkowy opiekun zobowiązany jest do zakupu biletu zgodnie z cennikiem. Minimalna liczebnośc grupy wynosi 5 osób, a w przypadku gdy grupa jest mniejsza obowiązuje stała opłata w wysokości 95 zł. W podane ceny wliczony jest wstęp do Ogrodu. W nawiasach podano miesiące w których dany temat może być realizowany. Uwaga! Podane informacje mają charakter orientacyjny. Trasy wycieczek i poruszaną tematykę możemy modyfikować w zależności od potrzeb grupy.

Przedszkola

 • Cztery pory roku w Ogrodzie (I-XII)
 • Leki z domowej apteki (V-IX)
 • Roślinność lasów tropikalnych (I-XII)

Szkoły podstawowe - klasy I-III

 • Cztery pory roku w Ogrodzie (I-XII)
 • Krajowe drzewa i krzewy (V-IX)
 • Leki z domowej apteki (V-IX)
 • Pomniki przyrody (I-XII)
 • Rośliny Polski – od Bałtyku po Tatry (IV-IX)
 • Życie lasu (III-X)
 • Roślinność lasów tropikalnych (I-XII)

Szkoły podstawowe - klasy IV-VIII

 • Ciekawostki z życia roślin (I-XII)
 • Budowa i przystosowania roślin do środowiska (I-XII)
 • Roślinność lasów tropikalnych (I-XII)

Szkoły średnie

 • Ciekawostki z życia roślin (I-XII)
 • Adaptacje roślin do warunków środowiska (I-XII)
 • Budowa, funkcjonowanie i modyfikacje organów wegetatywnych roślin (I-XII)
 • Roślinność lasów tropikalnych (I-XII)

Zwiedzanie z przewodnikiem

Zapraszamy do zwiedzania Ogrodu Botanicznego z przewodnikiem - oferta skierowana jest przede wszystkim dla klientów indywidualnych oraz organizacji senioralnych. Oprowadzanie można zamówić od wtorku do piątku w godzinach 9:30-14:00. Czas trwania wynosi 60-75 minut i obejmuje omówienie historii i przegląd najważniejszych kolekcji roślinnych Ogrodu. Cena to 20 zł od dziecka i 30 zł od osoby dorosłej, a w przypadku gdy grupa jest mniejsza niż 7 osób obowiązuje stała opłata w wysokości 150 zł. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu: 795 545 718.

Akademia Pszczelarza

Akademia Pszczelarza prowadzi warsztaty w Pasiece Uniwersyteckiej w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Warsztaty skierowane są do różnych grup. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 516 828 632 lub adres e-mail: biuro@akademia-pszczelarza.pl

Dla dzieci. Prowadzimy warsztaty dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. Pokazujemy dzieciom pszczoły i ich domy.  Każdy uczestnik wchodzi do pasieki w specjalnych pszczelarskim stroju,  aby zobaczyć jak mieszkają w ulu pszczoły oraz spróbować smakołyków z pszczelej spiżarni. Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymują certyfikaty i małe słoiczki miodu.
Dla początkujących pszczelarzy. Na warsztaty i kursy zapraszamy osoby , które chciałyby założyć pasiekę. Organizujemy 10 miesięczny kurs pszczelarski, mini kurs majowy oraz jednodniowe warsztaty. Każdy może wybrać coś dla siebie. Przygotowujemy do samodzielnego założenia własnej pasieki, uczymy jak prawidłowo opiekować się pszczołami i na co zwracać uwagę aby nie popełniać pszczelarskich błędów.
Dla pszczelarzy. Prowadzimy warsztaty dla pszczelarzy, którzy od lat prowadzą własne pasieki. Przekazujemy specjalistyczną wiedzę, na wysokim poziomie. Zajęcia dotyczą głównie tych elementów gospodarki pasiecznej, które sprawiają kłopoty nawet doświadczonym osobom.