Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Fotografowanie

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Fotografowanie

Wykonywanie fotografii i filmów do celów prywatnych jest bezpłatne (w tym fotografowanie roślin).

Fotografie i filmowanie okolicznościowe (sesje ślubne, komunijne, przygotowanie portfolio, fotomodeling, projekty artystyczne i studenckie) objęte są jednorazową opłatą 250 zł brutto za 3 godziny (nie dotyczy szklarni - sesja komercyjna, cennik poniżej). Fotografowanie okolicznościowe możliwe jest w godzinach otwarcia Ogrodu tylko na terenie działów zewnętrznych. Nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja. W sesji może uczestniczyć do 6 osób oraz maksymalnie 2 fotografów lub/i operatrów kamery.

Fotografowanie komercyjne (sesje zdjęciowe do kampanii reklamowych, programy telewizyjne) objęte jest opłatą 250 zł brutto za każdą rozpoczętą godzinę. Może być realizowane na terenie szklarni Jubileuszowej, po wcześniejszym (minimum 7 dni) uzgodnieniu terminu z Pełnomocnikiem Ogrodu ds. Administracyjnych oraz Inspektorem.

Uwaga! Realizowane sesje nie mogą swym charakterem naruszać wizerunku Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Regulamin fotografowania i filmowania

Ze względu na fakt, iż Ogród Botaniczny jest miejscem służącym przede wszystkim celom dydaktycznym i edukacyjnym, na jego terenie zabrania się:

  • wchodzenia na rabaty z kolekcjami roślin
  • zrywania roślin oraz ich części
  • poruszania się poza wyznaczonymi ścieżkami
  • wychodzenia na elementy infrastruktury technicznej Ogrodu
  • wykonywania zdjęć i nagrywania filmów z sesji ślubnych na terenie szklarni

Korzystanie z trawników jest możliwe tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Fotograf oraz uczestnicy sesji zobowiązani są do przestrzegania zaleceń pracowników Ogrodu. Przed rozpoczęciem sesji należy podpisać dostępne w kasie oświadczenie, potwierdzające zapoznanie się z regulaminem fotografowania i filmowania.