
Już 2 września na tarasach włoskich w Ogrodzie Botanicznym UJ odbędzie się pokaz Mody "Folk Design" Aneta Larysa Knap.
Po raz pierwszy w kraju będzie można zobaczyć kolekcję "Mountain Moon", inspirowaną jest fotografią Adama Brzozy, która przedstawia Giewont na tle księżyca. Kolekcja swą kolorystyką oparta jest na srebrzystych odcieniach i księżycowych barwach, ale wypływa z niej także trawiasta zieleń, która nawiązuje do natury. Ogród Botaniczny gwarantuje wydarzenie w pięknym otoczeniu przyrody, zieleni i kwitnących roślin. Kolekcja premierowo została przedstawiona w Dubaju na EXPO 2020.
Podczas wydarzenia na plenerowej scenie będzie można podziwiać również oryginalne kolekcje biżuterii Folky i Polka marki ANUI Edyta A. Gąsior i produkty salonu Oko-Trend Salon Optyczny Urszula Lasek. Niezapomnianą oprawę artystyczną zapewnią wspaniali goście: Basia Gąsienica Giewont (twórczyni muzyki folk łączonej z brzmieniem elektronicznym, autorka przeboju "Nie bede"), Katarzyna Malenda (wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka wykonująca tzw. "Live act"), Zuzanna Janczak (skrzypaczka, laureatka wielu konkursów skrzypcowych w Polsce i Europie) oraz Maggie Piu, artystki tworząca obrazy, giclee, inkografie, plakaty, artykuły, meble i inne elementy artystyczne oraz użytkowe. Wydarzenie poprowadzi znana prezenterka Małgorzata Opczowska.
Zakup biletów na stronie internetowej pod adresem:
https://bilety.uj.edu.pl/rezerwacja/wydarzenie.html?idl=2
Wstęp na wydarzenie od godziny 18:00.
Aneta Larysa Knap

Właścicielka ekologicznej & empatycznej marki Folk Design, która aktywnie wyklucza z mody futra oraz skóry . Fanka szynszyli oraz zielonego koloru. Producentka i organizatorka największego pokazu mody folk w kraju o nazwie "POLKI FOLKI" pierwszego w europie pokazu z wybiegiem zbudowanym na wodzie, pokazu w podziemiach elektrowni wodnej, tafli lodu czy w hangarze na lotnisku u podnóża Tatr. Uczestniczka programu „Mam Talent” 2015. Finalistka największych konkursów i pokazów mody w Polsce. Jej projekty pokazywane były m. in. we Francji w Cannes podczas 65 festiwalu nagród filmowych, w Berlinie, w Chinach w Pekinie, Szanghaju przy współpracy z międzynarodową organizacją ACTAsia's Cruelty (Fur) Free Fashion Show brała udział w ekologicznych zagranicznych pokazach mody. Swoje projekty dalej pokazywała na Dominikanie, Turcji, Indonezji, Azji, Malezji, Mediolanie oraz na wielu międzynarodowych imprezach. Ubrania prezentowane są w muzeach i wystawach, a jej prace opisywane i publikowane w książkach, magazynach oraz na ramach wielu portali o modzie i nie tylko. Laureatka nagrody od firmy Hexeline podczas międzynarodowego konkursu Off Fashion (Kielce), nagrodzona przez media statuetką podczas Gali magazynu "Moda i Styl" (Warszawa). W 2016 r od Urzędu Marszałkowskiego woj. małopolskiego otrzymała medal "Polonia Minor" przyznany za promowanie za pośrednictwem mody kultury i tradycji Małopolski. Laureatka statuetki Luksusowa Marka roku 2017 (Warszawa), laureatka statuetki "Człowiek roku 2018" podczas Gali Osobowości i Sukcesy (Łochów). Laureatka nagrody w kategorii "Osobowość" przyznanej przez Koalicję Marek Ziem Górskich (Żywiec). W czerwcu 2018 tego roku otrzymała nagrodę specjalną "Złota Łódka" wręczoną w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Laureatka statuetki Folk & Design Night. (Kraków) 30 marca 2019 otrzymała statuetkę "sukces roku" za kolekcję "Gold", którą pokazała min, podczas prestiżowej gali Amber Look w Gdańsku.
W 2018 roku jej projekt ekologicznej etoli z haftem ludowym został podarowany w prezencie ślubnym dla przyszłej księżnej Wielkiej Brytanii Meghan Markle.
16.11.2019 za zamku w Janowie Podlaskim otrzymała statuetkę Twórca Polskiego Rynku Dóbr Luksusowych roku 2019. Założycielka teorii tożsamości stylu opartej na tradycji, autentyczności i przywiązaniu do regionu. Odpowiedzialna za główną garderobę, projektantka i kreatorka wizerunku gwiazd podczas TVP sylwestra Marzeń Zakopane 2019/2021 Zaklasyfikowana przez PARP do programu Go to Brand udziału w największych na świecie targach oraz misji gospodarcze w Dubaju.
Laureatka statuetki International Fashion Week Dubai w kategorii „ Fabric” kolekcja GOLD
8 marca 2022 podczas Expo 2020 Dubai zaprezentowała swoją premierową kolekcję „Mountain Moon”
ANUI

Dzięki współpracy z Anetą Larysą Knap i FolkDesign powstały oryginalne kolekcje- Folky i Polka, inspirowane folkowym wzornictwem i kolorystyką. Nasze kolekcje brały udział w wyborach Miss, pokazach mody i licznych sesjach zdjęciowych. W 2020 roku powstała nowa kolekcja Baroque, której głównym elementem są lusterka i kryształy.
Zachwycające zestawienia barw biżuterii ANUI podkreślają kobiecość, indywidualność i wpisują się w aktualne trendy modowe. Oryginalność poszczególnych kolekcji sprawia, że jest to biżuteria zarówno na co dzień jak i na szczególne okazje.
Oko-Trend Salon Optyczny Urszula Lasek

Basia Giewont

Do singla powstał także teledysk, w którym widzowie ujrzą szykowne stroje oraz zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr. Kawałek dostępny jest na kanale artystki (YouTube), a wkrótce także na popularnych platformach streamingowych.
Nie bede" to początek nowego projektu Basi, która po latach twórczej pracy muzycznej wraca do korzeni.
„Miałem ciary i to bez zamykania oczu! Emocje w tej smutnej, miłosnej historii, wyśpiewane przepiękną i prawdziwą gwarą w połączeniu z czystym, bezbłędnym i ujmującym wokalem powodują, że ja, siedząc w tej swojej Warszawie, mam góry tu i teraz!” – powiedział Rafał Adamczak – szef anteny, prezenter Radio ESKA.
Basia pochodzi z Zakopanego, gdzie urodziła się i wychowała. Od lat mieszka jednak w Warszawie. „W górach zostawiłamcząstkę siebie. Dzisiaj wracam do domu. Czuję, że tak właśnie miało być.” – opowiada Basia Giewont. „Wspaniale było przebywać w miejscach, które ukochałam sobie chodząc na spacery z moim tatą. Te miejsca to moja historia,ukryta w samym sercu Tatr” – dodaje Basia.
„Takiej autentyczności w przekazie nauczyć się nie można. To mogliśmy dostać tylko od rodowitej góralki z wielkim talentem. Wielkie brawa za wyjątkowo subtelne i niezwykle udane połączenie "tradycji z nowoczesnością" w aranżacji.” - dodaje Adamczak.
Autorem tekstu do singla „Nie bede” jest sama artystka.Muzykę stworzyła Basia wspólnie z Mateuszem Frankiewiczem i Ignacym Matuszewskim, którzy odpowiadają także za produkcję kawałka. Na skrzypcach zagrał wielokrotnie nagradzany Dawid Czernik, polski skrzypek jazzowy. Realizacją wideo zajął się zaś Tomasz Muskus.
Basia Giewont została nagrodzona przez Polskie radio w trakcie tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFPP Opole 2022, na którym wystąpiła 18.06.2022 r. właśnie z piosenką „Nie bede”.
Katarzyna Malenda

ZJ Zuzanne

Koncertuje w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych, laureatka wielu konkursów skrzypcowych w Polsce i Europie. Występowała podczas takich festiwali, jak: Internationales Violinfestival Junger Meister, Pablo Casals Festival, Aurora Varfestival, Carloforte Music Festival, Lucerne Festival oraz Tauron Nowa Muzyka Katowice. Swoje umiejętności doskonaliła podczas międzynarodowych kursów mistrzowskich pod kierunkiem takich profesorów, jak : Grigory Zhislin, Yair Kless, Levon Ambartsumian . Od 2019 roku występuje jako solistka w amerykańskich produkcjach muzycznych współpracując z agencją Barry Ball Artists. Współpracuje i koncertuje z takimi artystami, jak : Urszula, Uriel Herman, Jef Neve, Piotr Steczek, Sebastian Riedel, Paweł Tomaszewski. Stypendystka Prezydenta Miasta Sosnowiec oraz dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dwukrotnie otrzymała stypendium Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych. W 2018 roku otrzymała Stypendium Muzykogranty Instytucji im. K. Bochenek Miasto Ogrodów. Skrzypaczka gra zarówno na skrzypcach akustycznych i elektrycznych, posiada szeroki repertuar muzyki klasycznej, pop, rock, elektronicznej oraz world music. Swoją grę prezentowała podczas wielu pokazów i eventów. Skrzypaczka występuje podczas prywatnych wydarzeń, imprez, koncertów, w klubach muzycznych.
Maggie PIU

Specyfiką uprawianego przez nią gatunku sztuki, który sama nazywa „grafiką seksurealną” jest swoista maniera prowadzącą do niepowtarzalnego i rozpoznawalnego stylu.
„ACUPICTURA, PICTURA,TATOO” to cykl obrazów inspirowanych kulturami świata. W większości są to inspiracje polskim folklorem. Wśród nich znajdziemy również chińskie i japońskie gejsze z tatuażami w zakopiańskie wzory, kimona w malowane parzenice, getry w ukraińskie hafty. Nie są to dosłowne rekonstrukcje, strojów czy koronek , nie jest to również odtwarzanie rzeczywistości. Malowane przez Maggie PIU kobiety i ich dziwaczne, bogato ozdabiane stroje to świat wyobrażeń, marzeń i tęsknot artystki. Ornamentyka, dokładność detalu, precyzja kreski, energetyzujące kolory to cechy charakterystyczne dla jej stylu
Artykuły, wywiady czy publikacje dotyczące MAGGIE PIU można znaleźć w „Artysta i Sztuka”, „Imperium Kobiet”, „Glamour”, „Twój Styl”, „Double Vizion” , „Eksmagazyn”, „Vogue.it”, „Fantastyka”, „Lounge Magazyn”, „Label Magazyn” i wielu innych. Tworzy i mieszka w Krakowie.
DJ LUPO

Małgorzata Opczowska

Serdecznie zapraszamy!
Bilety już w sprzedaży!