maj 2023

Data: 12.05.2023
Czas rozpoczęcia: 19:00
Koncert pamięci Leopolda Kozłowskiego

Już w maju rozpoczyna się sezon koncertowy na plenerowej scenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

12 maja 2023 roku jako pierwsi na tarasie włoskim pojawią się artyści reprezentujący muzykę klezmerską w najlepszym wydaniu. Na deskach naszej sceny wystąpią artyści prezentujący twórczość największej legendy tego gatunku, Leopolda Kozłowskiego - ostatniego klezmera Galicji. Wśród wykonawców na scenie ogrodowej zagości: Katarzyna Zielińska, Marta Bizoń, Katarzyna Jamróz, Andrzej Róg, Renata Świerczyńska, Kamila Klimczak, a całość poprowadzi znana aktorka Anna Dymna. Nad jakością artystyczną wykonywanych utworów będzie czuwać córka Leopolda Kozłowskiego, Pani Marta Woźniak-Kozłowska. W Ogrodzie jak zawsze będzie nastrojowo oraz sentymentalnie. Koncert realizowany jest w ramach święta Uniwersytetu Jagiellońskiego i objęty jest patronatem honorowym Rektora UJ prof. dr hab. Jacka Popiela. Zapraszamy wszystkich koneserów kultury żydowskiej, miłośników Ogrodu Botanicznego oraz pasjonatów dobrej muzyki. Bilety na wydarzenie są dostępne online na stronie:

Początek koncertu o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy!

jpg