Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Petycja w sprawie montażu ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż alei Powstania Warszawskiego.

Petycja w sprawie montażu ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż alei Powstania Warszawskiego.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie dla inicjatywy montażu ekranów dźwiękoszczelnych od strony alei Powstania Warszawskiego. Podejmowane w tym zakresie działania jak do tej pory nie odniosły zamierzonego rezultatu. Uważamy, że montaż ekranów dźwiękoszczelnych pomoże zachować w Ogrodzie spokój i ciszę, które tak bardzo cenią nasi Goście i mieszkańcy.

List do mieszkańców Krakowa

Szanowni Państwo!

Od wielu lat Uniwersytet Jagielloński - Ogród Botaniczny stara się o montaż ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż alei Powstania Warszawskiego. Podejmowane w tym zakresie inicjatywy, również w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa, nie odniosły zamierzonych celów. Dlatego zwracamy się do wszystkich Przyjaciół i Miłośników naszego Ogrodu do poparcia naszych dalszych działań w tej kwestii.

Aleja Powstania Warszawskiego, ze względu na ogromny ruch samochodowy, autobusowy oraz tramwajowy, charakteryzuje się wysokim poziomem hałasu. Jest to problem nie tylko dla mieszkańców, ale również dla licznych osób odwiedzających Ogród Botaniczny, które oczekują wytchnienia od miejskiego zgiełku i możliwości zaznania spokoju w otoczeniu natury.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym mieście, stanowiące niezwykłe bogactwo przyrodnicze oraz cenne miejsce odpoczynku dla mieszkańców i turystów. Jednakże obecność ciągłego hałasu znacząco obniża jego atrakcyjność i wpływa negatywnie na doznania zwiedzających.

Instalacja ekranów dźwiękoszczelnych pozwoliłaby na znaczną redukcję hałasu, co z kolei wpłynęłoby na poprawę jakości życia mieszkańców oraz stworzenie przyjaźniejszego środowiska dla osób odwiedzających Ogród. Taka inwestycja byłaby inwestycją w zdrowie psychiczne i fizyczne naszej społeczności oraz w zachowanie unikalnego miejsca w naszym mieście. Co więcej, inicjatywa ta została już pozytywnie zaopiniowana przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich osób, którym dobro Ogrodu leży na sercu o podpisanie niniejszej petycji, a tym samym wyrażenie poparcia dla naszego pomysłu wybudowania ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż alei Powstania Warszawskiego. Podpisanie petycji jest dobrowolne, ale bardzo liczymy na wsparcie miłośników Ogrodu. Wierzymy głęboko, że wspólnie uda nam się stworzyć jeszcze bardziej przyjazne człowiekowi miejsce w samym centrum Krakowa.

Z wyrazami szacunku,

Dyrektor Ogrodu Botanicznego

Gdzie można podpisać petycję?

Petycję można podpisać:
➡️ osobiście w kasie Ogrodu (codziennie w godzinach otwarcia kasy tj. od 9:00 do 18:15, od poniedziałku do niedzieli;
➡️ on-line, klikając w podany poniżej link (pamiętajcie, żeby głos był ważny, musicie potwierdzić powiadomienie jakie wpłynie na podany adres e-mail!): 

https://www.petycjeonline.com/petycja_ogrodu_botanicznego_uj_w_krakowie_w_sprawie_montau_ekranow_dwikoszczelnych_wzdu_alei_powstania_warszawskiego?fbclid=IwAR1ZIMhHO_ZBSjNH_UewC7kR3zjxlZuH51NWRuZQVoST1vZInC_FSaIUfAE_aem_AftjWFn4wxV8JhtXtRIQZDU5gvHnWW06O3spccCKen-lZ_tPzgk9tjefNzafsIeTsfilPAi5hO6LMzRDRaeg_qvc

Prosimy również o zapoznanie się z dostępną poniżej informacją o przetwarzaniu danych osobowych.

Pliki do pobrania
pdf
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych