Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności i Wydarzenia

Wystawa fotografii

25.07.2013
"W Pieninach" - wystawa fotografii Macieja Szajowskiego potrwa od 28 lipca do 8 sierpnia. Autor - absolwent Wydziału Filozofii KUL, od szesnastu lat mieszka w Pieninach, w Krościenku nad Dunajcem. Zapalony górołaz i krajoznawca, miłośnik Karpat, przewodnik beskidzki, pracownik dydaktyczny Pienińskiego Parku Narodowego.
więcej o Wystawa fotografii

Selenicereus wielkokwiatowy

25.07.2013
Selenicereus zwany też "królową nocy" to pnący kaktus rosnący w Meksyku i na Karaibach. Jego duże, białe kwiaty (do 30 cm średnicy) otwierają się tylko na jedną noc. Zapylane są przez motyle nocne. Owoce, osiągające 8 cm długości, są jadalne. W tym roku krakowski okaz tego kaktusa zakwitł szczególnie obficie.
więcej o Selenicereus wielkokwiatowy

Wieliczanie w Ogrodzie Botanicznym UJ

07.07.2013
Od 7 do 21 lipca w Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ można oglądać wystawę prac Twórców z Wieliczki. Wszyscy mieszkają w rejonie osiedla Wincentego Pola, geografa i przyrodnika związanego z Uniwersytetem Jagiellońskim i Ogrodem Botanicznym.
więcej o Wieliczanie w Ogrodzie Botanicznym UJ

Wernisaż wystawy "Ogród i miłość"

21.06.2013
1 lipca 2013, godz. 16.00 Wernisaż wystawy malarstwa "Ogród i miłość" autorstwa Marii Supp-Novikoff. Młoda artystka ze Lwowa tworząca obrazy i wizje architektoniczne, wykorzystująca tradycyjne techniki sztuki ludowej w nowoczesnym malarstwie.
więcej o Wernisaż wystawy "Ogród i miłość"

Teatr Stygmator

06.06.2013
8 czerwca 2013, godz. 18.00 Monodram "Elżbietański Londyn" Katarzyny Pojdy na podstawie tekstu Witolda Turanda. Spektaklowi towarzyszyć będzie spotkanie literackie z Witoldem Turandem. Prowadzi Dominika Kozik. Wstęp wolny
więcej o Teatr Stygmator