Aktualności i Wydarzenia

Wystawa fotografii

25.07.2013
"W Pieninach" - wystawa fotografii Macieja Szajowskiego potrwa od 28 lipca do 8 sierpnia. Autor - absolwent Wydziału Filozofii KUL, od szesnastu lat mieszka w Pieninach, w Krościenku nad Dunajcem. Zapalony górołaz i krajoznawca, miłośnik Karpat, przewodnik beskidzki, pracownik dydaktyczny Pienińskiego Parku Narodowego.
więcej o Wystawa fotografii

Selenicereus wielkokwiatowy

25.07.2013
Selenicereus zwany też "królową nocy" to pnący kaktus rosnący w Meksyku i na Karaibach. Jego duże, białe kwiaty (do 30 cm średnicy) otwierają się tylko na jedną noc. Zapylane są przez motyle nocne. Owoce, osiągające 8 cm długości, są jadalne. W tym roku krakowski okaz tego kaktusa zakwitł szczególnie obficie.
więcej o Selenicereus wielkokwiatowy

Wieliczanie w Ogrodzie Botanicznym UJ

07.07.2013
Od 7 do 21 lipca w Muzeum Ogrodu Botanicznego UJ można oglądać wystawę prac Twórców z Wieliczki. Wszyscy mieszkają w rejonie osiedla Wincentego Pola, geografa i przyrodnika związanego z Uniwersytetem Jagiellońskim i Ogrodem Botanicznym.
więcej o Wieliczanie w Ogrodzie Botanicznym UJ

Wernisaż wystawy "Ogród i miłość"

21.06.2013
1 lipca 2013, godz. 16.00 Wernisaż wystawy malarstwa "Ogród i miłość" autorstwa Marii Supp-Novikoff. Młoda artystka ze Lwowa tworząca obrazy i wizje architektoniczne, wykorzystująca tradycyjne techniki sztuki ludowej w nowoczesnym malarstwie.
więcej o Wernisaż wystawy "Ogród i miłość"

Teatr Stygmator

06.06.2013
8 czerwca 2013, godz. 18.00 Monodram "Elżbietański Londyn" Katarzyny Pojdy na podstawie tekstu Witolda Turanda. Spektaklowi towarzyszyć będzie spotkanie literackie z Witoldem Turandem. Prowadzi Dominika Kozik. Wstęp wolny