Otwarcie Holenderki

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym udostępniamy do zwiedzania szklarnię Holenderkę.

Uwaga! Wszystkie szklarnie na terenie Ogrodu Botanicznego UJ są aktualnie zamknięte na mocy zarządzenia Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 16 kwietnia 2021 roku.

Szklarnia będzie otwarta od 9:00 do 14:00. Warunkiem otwarcia szklarni do zwiedzania w kolejnych dniach będzie dodatnia temperatura panująca na zewnątrz. Wejście do szklarni odbywać się będzie w grupach liczących 6 osób. Przed zwiedzaniem każda grupa będzie musiała odczekać 3 minuty w holu aby zabezpieczyć rośliny przed napływem chłodnego powietrza z zewnątrz. Jednorazowo na terenie szklarni będzie mogło przebywać 12 osób. Zwiedzających prosimy o zachowanie zgodne z regulaminem Ogrodu oraz o stosowanie się do obostrzeń związanych z ogłosoznym stanem epidemii, w tym o zakrywanie ust i nosa, zachowanie bezpiecznego dystansu i dezynfekcję rąk przed wejściem. Prosimy także o zastosowanie się do poleceń personelu szklarni. Serdecznie zapraszamy!