$dateTool.format("MMMM yyyy",$eventSDate,$locale)

2024.05.08

Konkurs Plastyczny "Zaczarowany Dzień w Ogrodzie Botanicznym"

Organizator: Ogród Botaniczny UJ, Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko"
Konkurs Plastyczny "Zaczarowany Dzień w Ogrodzie Botanicznym"

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami do udziału w naszym wyjątkowym konkursie plastycznym!

Konkurs jest częścią integracyjnego wydarzenia "Zaczarowany Dzień w Ogrodzie Botanicznym" organizowanego przez Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Praca konkursowa powinna być wyrazem artystycznego talentu i wrażliwości na piękno natury. Pamiętaj, że celem konkursu jest uchwycenie magii Ogrodu Botanicznego UJ z perspektywy osób z niepełnosprawnościami. Dlatego Twoja praca powinna być inspirująca, pełna kolorów i detali, które oddają unikalny charakter Ogrodu.

Możesz wyrazić swoją kreatywność poprzez różnorodne techniki plastyczne, takie jak malarstwo, rysunek, grafika, czy też kolaż. Pamiętaj jednak, że praca powinna być płaska i mieć format nie większy niż A2, aby mogła być wyeksponowana w antyramie.

📜 Najważniejsze zasady konkursu:

➡️ Konkurs ma na celu uchwycenie piękna i cudów natury oraz odkrycie zakamarków Ogrodu Botanicznego UJ zmysłami osób z niepełnosprawnościami.
➡️ Uczestnikami mogą być osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, zdolne samodzielnie lub z pomocą osób trzecich uczestniczyć w Konkursie.
➡️ Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką w formie płaskiej.
➡️ Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
➡️ Konkurs trwa od 8.05.2024 do 18.05.2024 i składa się z dwóch etapów:

• I etap: przyjmowanie prac: 08.05.2024 – 16.05.2024 r.  przyjmowanie fizycznie przygotowanych oraz podpisanych Zadań konkursowych w kasie Ogrodu Botanicznego, do godziny 18:15 -> wybór najlepszych prac przez Jury
  • II etap 18.05.2024 r. od 9:00 do 13:30 – głosowanie na najlepsze Zadania konkursowe wyłonione w I etapie Konkursu. Wszystkie wyłonione prace zostaną wystawione w palmiarni Ogrodu Botanicznego, a zwiedzający Ogród Botaniczny oraz uczestnicy „Zaczarowanego Dnia w Ogrodzie Botanicznym” będą mieli możliwość zagłosowania na najlepsze prace konkursowe.

➡️ Prace należy dostarczyć do kasy Ogrodu Botanicznego w określonym terminie.
➡️ Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
➡️ Uczestnicy muszą spełnić określone warunki, w tym złożyć zgłoszenie oraz zaakceptować Regulamin.
➡️ Zadanie konkursowe musi być autorskie i nie naruszać praw autorskich innych osób.
➡️ Prace nie mogą zawierać treści obraźliwych lub naruszających prawa innych osób.
➡️ Organizatorem Konkursu jest Uniwersytet Jagielloński - Ogród Botaniczny z siedzibą w Krakowie.

Bądź kreatywny, wyraź swoją wyjątkowość i przekaż światu swoje spojrzenie na Zaczarowany Dzień w Ogrodzie Botanicznym!